27.1.2023 0:51:09

Protokol o žrebovaní

RandomPicker je nezávislý systém, ktorý umožňuje organizátorom súťaží alebo lotérií náhodne vylosovať výhercov. Tento server neorganizuje žiadne súťaže - je to len nástroj pre náhodné žrebovanie.
Ako to funguje: RandomPicker je systém, ktorý generuje unikátne náhodné čísla ku každému účastníkovi. Potom sú všetky záznamy zoradené a výsledkom je náhodné vyžrebovanie. Pokiaľ je definovaných viac cien, RandomPicker vyberie, ktorú cenu výherca získava.
Protokoly predstavujú možnosť, ako účastníci môžu ľahko získať informácie o žrebovaní.

Názov projektu: Trixie's Tales - Name the Kitty!

The requested project expired, the record is not available.

Weights are applied - entries have varying chances to win. Weights are commonly used when the organizer is selling products, i.e.the more products you buy the higher chance to win you have.

Vlastník projektu / organizátor súťaže: n/a; n/a; n/a; USA
Deň žrebovania: 31.1.2016 16:16:00 (GMT-05:00) Východný čas (USA a Kanada)
Podmienky účasti:
Contest duration 01/01/16 - 01/31/16 (posted to blog www.trixiestales.com) t’s been a while now since Tom and Jen rescued Kitty when she was alone in the woods and gave her a good home. She needs a proper name and I would like YOU to choose that name. Rules: Nothing obscene or offensive (Trixie’s Tales is all ages and I reserve the right to eliminate entries which might not be aligned with that.) No longer than 7 letters – simply because I don’t want to be squeezing a long name into a tiny word bubble forever more :) The winning name will be chosen via a random drawing. The person who sends in the winning entry will receive a high quality print of their choice of one of the Trixie’s Tales strips, signed by moi. If you’d like to participate, please send your entries to me no later than Sunday, January 31, 2016 (11:00 AM, U.S. EST). You can send them via blog comment, email (trixiestales at yahoo dot com), twitter (@trixiestales) or facebook (/trixiestales). If there is a special meaning or significance to the name you enter, I would love to hear about it! Thank you and Good luck!
Ceny:

Celkový počet účastníkov žrebovania: 3
Chance of winning: Several entries had a higher chance of winning. Check organizer's rules, some raffles may allow higher chance of winning depending on purchase quantity - the more tickets, the higher chance.

Zoznam výhercov

Systém vyžreboval nasledujúcich výhercov::