8. 12. 2022 7:14:37

Protokol o losování

Co je RandomPicker: RandomPicker je nezávislý systém, který pomáhá organizátorům soutěží losovat výherce. Výběr je zcela náhodný a transparentní, aby se zamezilo jakýmkoliv manipulacím nebo zkreslením výsledků. Je obsažen také modul pro náhodné losování sportovních soutěží.
Jak to funguje: RandomPicker generuje každému účastníkovi unikátní náhodné číslo, na základě kterých pak přiřazuje ceny.
Protokoly představují možnost, jak účastníci mohou snadno získat informace o losování.

Název projektu: Trixie's Tales - Name the Kitty!

The requested project expired, the record is not available.

Při slosování byly použity váhy
Organizátor : n/a; n/a; n/a; USA
Den losování: 31. 1. 2016 16:16:00 (GMT-05:00) Východ USA a Kanady
Podmínky :
Contest duration 01/01/16 - 01/31/16 (posted to blog www.trixiestales.com) t’s been a while now since Tom and Jen rescued Kitty when she was alone in the woods and gave her a good home. She needs a proper name and I would like YOU to choose that name. Rules: Nothing obscene or offensive (Trixie’s Tales is all ages and I reserve the right to eliminate entries which might not be aligned with that.) No longer than 7 letters – simply because I don’t want to be squeezing a long name into a tiny word bubble forever more :) The winning name will be chosen via a random drawing. The person who sends in the winning entry will receive a high quality print of their choice of one of the Trixie’s Tales strips, signed by moi. If you’d like to participate, please send your entries to me no later than Sunday, January 31, 2016 (11:00 AM, U.S. EST). You can send them via blog comment, email (trixiestales at yahoo dot com), twitter (@trixiestales) or facebook (/trixiestales). If there is a special meaning or significance to the name you enter, I would love to hear about it! Thank you and Good luck!
Ceny:

Celkový počet účastníků losování: 3
Chance of winning: Several entries had a higher chance of winning. Check organizer's rules, some raffles may allow higher chance of winning depending on purchase quantity - the more tickets, the higher chance.

Seznam výherců

Systém vylosoval následující výherce::